Google+
Strona głównaPrawo odstąpienia od umowy
Prawo odstąpienia od umowy

Prawo odstapienia od umowy

Obowiązuje od dnia 25.12.2014r.

Prawo odstąpienia od umowy.

Mają Państwo prawo odstąpić od umowyw terminie 14 dni bez podawania przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od doręczenia zamówienia.


Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas: Sklep HOM-IDEA Katarzyna Węglarczyk, ul. Starostrzelecka1, 47-143 Ujazd, tel.795 999 803, e-mail: biuro@home-idea.pl, o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotycząca wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu odstąpienia od umowy.
 

Skutki odstąpienia od umowy:

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie, w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Art. 32.ust 3 - Jeżeli Przedsiębiorca nie zaproponował że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Ponosicie Państwo tylko bezpośrednie koszty zwroty rzeczy. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Art. 34 ust 2 Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, chyba że przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów.

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Art. 34. ust 4 Konsument ponosi odpowiedzialność za zmiejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art.12 ust 1 pkt 9.

 

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.